ПЕРЕРОБКА РИБИ ВНУТРІШНІХ ВОДОЙМ
09.11.2016 in ПРОИЗВОДСТВО, РЫБА, РЫБНОЕ ХОЗЯЙСТВО
Риба і рибна продукція традиційно користується підвищеним попитом у населення України. Незважаючи на скорочення кількості ввезеної в Україну рибної продукції, питома вага імпорту в обсязі внутрішнього рибного ринку залишилась вкрай високою, більше ніж 70%. Тобто, дефіцит рибної продукції вітчизняного виробництва вже тривалий час покривався за рахунок наростаючого імпорту.
На території України міститься понад 49 тисяч водних об’єктів, які належать до рибогосподарських. Розрахунки показують, що максимальні потенційні обсяги виробництва ставової риби в Україні, у разі виконання комплексу ремонтно-відновлювальних і меліоративних робіт у наявному ставовому фонді з поступовим підвищенням рівня інтенсифікації виробництва, на більш віддалену перспективу можуть збільшити обсяги виробництва ставової товарної риби у 4-4,5 рази.
Безумовно, зі збільшенням вирощеної ставової риби, постає питання, як зменшити витрати при зберіганні риби, збільшити термін реалізації, розширити регіон споживання рибопродукції, щоб задовольнити попит населення. З цією метою пропоную керівникам рибогосподарських підприємств побудувати міні-цеха для переробки риби відповідно до сучасних вимог. Цеха працюватимуть на власній сировині (короп, товстолобик) та будуть мати широкий асортимент готової рибної продукції: охолоджену, солену, вיּялену, копчену, кулінарні вироби, рибні пресерви, рибні консерви.
Вітчизняну рибну продукцію внутрішніх водойм із задоволенням споживатимуть не тільки українці. Її можна продавати за межі України, розробивши та впровадивши систему якості ХАССП та сертифікувати продукцію.
Якщо вас зацікавила публікація, звертайтеся за консультацією. Пораджу висококваліфікованих фахівців з проектування цехів, технологів по виробництву, міжнародних аудиторів з розроблення та впровадження системи якості ХАССП.